Ojciec, który uczy jak bezpiecznie być blisko mężczyzny.

„Po pierwsze i najważniejsze, ojciec musi traktować swoją córkę z szacunkiem i miłością. Nieważne, czy nadal jest mężem jej matki, czy też doszło do rozstania – okazywanie szacunku matce córki jest czymś podstawowym. Córki rozumieją wówczas, że ich ojcowie uważają kobiety za istoty wartościowe i godne szacunku” – tłumaczy dr Austin.

To właśnie szacunek jest produktem fundamentalnym. To najlepszy produkt naszego społeczeństwa, to najlepszy prezent jaki ojciec może dać swojej córce.

Nie bez przyczyny mówi się że „ dziewczyny wychodzą za swoich tatusiów”.

O co w tym chodzi? Otóż:

Dzieje się to nieświadomie. Następuje przyciąganie mężczyzn, którzy w jakichś obszarach podobni są do ich Ojców. Nie będzie też to ktoś identyczny.

Aczkolwiek uwaga jeżeli relacje Twojej córki z Twoim mężem/ partnerem są chłodne, jeżeli zdarzają się sytuacje, że Twój partner bije, pije jest wobec Ciebie czy też wobec Twojej córki chłodny, wówczas nieświadomie córka będzie szukała właśnie takiego mężczyzny. Taka sytuacja zapewne się powtórzy ponieważ ona nauczyła się już z tym żyć, wie jak działać w takich sytuacjach i nie chce próbować czegoś nowego.

Przyciąganie ma swoje znaczenie również wtedy, kiedy Ojciec zachwyca się swoją żoną, w jaki sposób zachwyca się jej matką. To fundament niesamowitego doświadczenia, to zachwyt nad kobiecością, to zachwyt w jaki sposób Ojciec kocha matkę. Jak ją szanuje i jak potrafi się nią zachwycać. Kiedy córka jest świadkiem takich doświadczeń, wówczas w przyszłości będzie oczekiwała tego samego od swojego mężczyzny.

A o to siedem mądrości głównych o dobrym Ojcu- koniecznie przeczytaj!

Po pierwsze: Dobry Ojciec to taki, który podkreśla piękno otaczającego nas świata, to moment w którym córka może bezpiecznie ten świat podziwiać. Dobry Ojciec jest „żywy” w swoich relacjach z córką, czyli pokazuje, doświadcza, uczy, szanuje innych, wyjaśnia, inspiruje.

Po drugie: praw komplementy mądrze, rozmawiaj o uczuciach. Komplementy nie mają polegać na powierzchowności czyli, „Jak ładnie dzisiaj wyglądasz”, „ jaka dzisiaj jesteś grzeczna”. Zapewne ona o tym dobrze wie. Wydobądź sens z tych komplementów i powiedz: „ Doskonale znasz i wiesz jak się zachowywać w danej chwili”, „świetnie znasz się na zwierzętach, widać że lubisz pogłębiać swoją wiedzę na temat opieki nad zwierzętami”. Dzięki takim stwierdzeniom, Twoja córka w przyszłości nie będzie ulegała powierzchownym komplementom, zatem niejeden nastolatek będzie musiał się trochę wysilić. (córka nie kupi komplementu „ale masz ładne nogi/ tyłek”- i o to chodzi!).

Po trzecie: zachęcaj do uprawiania sportu, do ruchu. Udowodniono że dzieci, które już od wczesnych lat uprawiają sport mają łatwiej w życiu dorosłym. Chociażby ze względu na urodę czy też koordynację. Ponad to okazuje się, że to właśnie dziewczynki mają więcej możliwości rozwoju fizycznego. Od baletu, poprzez gimnastykę, taniec, sztuki walki, tenis, kajaki, rower, rolki, siatkówka i na piłce nożnej skończywszy. Dlatego świeć przykładem i to Twoje zadanie aby wciągnąć ją w ten świat.

Po czwarte: głównie zajmuje się tym Mama i rola Mamy jest w tym większa ale nie stoi nic na przeszkodzie, aby to Tata zamiast kolorowej wody gazowanej pił po prostu wodę. Nic nie stoi na przeszkodzie abyście wieczorem wspólnie pochrupali marchewkę. Wyjaśnij dlaczego warto szukać balansu, czyli równowagi, między dwoma biegunami, bo kto jak nie Tata nie odmówi córce steka czy też hamburgera.

Po piąte: wiem że więcej wzorców do naśladowania to mężczyźni ale, pokaż córce wzorce kobiet. Maria Curie- Skłodowska, Emilia Plater, Maria Konopnicka, Róża Luksemburg, Maria Dąbrowska, Irena Sendlerowa. To kobiety, które odniosły sukces, które nie były społecznymi schematami. Warto mówić o takich kobietach, to kobiety godne naśladowania, to kobiety która dodają odwagi, i idąc ich tropem pozwalają na realizację celów oraz spełniają marzenia.

Po szóste: Naucz anatomii, naucz córkę tego, że jej ciało należy do niej. To ona podejmuje decyzję, z kim i co będzie robić. Brońmy i chrońmy je od tego aby używały swoje ciało do tego aby zdobyć miłość, czy po prostu uznanie. Niestety dziewczynki, które w dzieciństwie nie były docenione przez ojca, będą szukały każdego sposobu aby chociaż na chwilkę poczuć bliską osobę.

Po siódme: „nie” to znaczy „nie” i to działa w dwie strony, gdy mówisz to Ty i gdy mówi to ona. To ona powinna wiedzieć, że nikt poza nią nie obroni jej interesów. Ma prawo odmówić i wcale się tego nie wstydzić.

Dwa dodatki to tych siedmiu mądrości, może być jako wstęp i zakończenie:

W trudnych chwilach to mężczyzna powinien być Liderem, nie matka. To Lider bez problemu rozwiąże kłopot/problem. Takie podejście czyni z Ciebie bohatera. A w przyszłości byle kto i byle czym nie zrobi na niej wrażenia.

Urodziny i święta: świętujcie razem. Kup też z tej okazji jakiś drobiazg lub po prostu zrób sam. Z tej okazji udajcie się razem na piknik do lasu, idźcie do parku, idźcie do ulubionej restauracji córki (nie Waszej). Spędźcie ten dzień w ulubiony sposób córki. Bądźcie z nią i dla niej.

Pamiętaj nigdy nie jest za późno, Wasza córka tylko na to czeka…

Enjoy !

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Podobne posty

Owsianka w formie ciasteczek.

Owsianka w formie ciasteczek. Owsianka w takiej formie świetnie sprawdza, kiedy nie mamy czasu aby usiąść i zjeść spokojnie śniadanie. A już

Śpiew lepszy niż pompki

Śpiew lepszy niż pompki Czy wiesz o tym, że śpiew to rodzaj sportu? Tak to prawda, śpiew to jeden z rodzaju sportu,

Komentarze

Witaj na blogu

Mój znak zodiaku to BYK, i we mnie płynie bycza krew, zatem nie przez przypadek nazwa bloga to Bull’s blood. Ponad to bycza krew to zdrowotne wino, które niejednemu z nas pomoże.

Polub mnie na Facebooku

Instagram

No posts found